Wyrok jest nie tylko bezprawny, ale sam w sobie łamie prawa człowieka oraz otwiera precedensową drogę dla dalszych zbrodni żydowskich na Polakach w Polsce. To z tego prostego powodu, że żydzi — w żadnym ich odłamie — nie są stroną w Polsce wobec Polaka czy Polski. W takiej sytuacji procesowej tylko Polak jest postawiony w stan odpowiedzialności karnej lub cywilnej, żyd zaś nigdy przed sądem postawiony być nie może. A więc zawsze jest jednostronnym, wyłącznym beneficjentem każdego konfliktu.

Taka sytuacja prawna sprawia, że żydostwo tak zbiorowe, jak i indywidualnie bezkarnie dopuszcza się wszelakich zbrodni przeciwko Polakom lub Polsce, a nie ponosi za to żadnych konsekwencji prawnych.

    Bo nie ma żadnej równowagi stron! Podkreślamy.

Dowodów na to jest wiele, tak historycznych, jak i współczesnych:

- Żydzi nigdy nie zostali ukarani za odwieczne zdrady, kradzieże i rozboje, jakich dopuszczali się przeciwko Polsce. Nidy nie zostali postawieni w stan odpowiedzialności materialnej za gigantyczne zadłużenie wobec ostatniego Króla Stanisława czy odwieczne uchylanie się od płacenia podatków.

- Nigdy nie zostali rozliczeni karnie oraz cywilnie za zbrodnie „stalinowskie” i ich konsekwencje.

- Nigdy nie zostali rozliczeni za zbrodnie aborcji na 25 milionach nienarodzonych Polaków, a obecne bezkarnie nawołują do nowych mordów.

- Żaden żyd pomawiający Polskę o zbrodnie lub dokonujący próby wyłudzenia (tytułem 447) nie został nawet upomniany przez polski „establishment” nadwiślański nazywany groteskowo rządem, władzą czy prezydentem.

W takiej sytuacji ten ONR–wiec czy kibic ma pełne prawo do takich haseł, jakie głosi, chociaż są one błędnie ograniczone jedynie do „syjonistów”.

Powtarzamy, żydzi nie są stroną, nie mają żadnych atrybutów strony i jako tacy nie mogą dać bezpośredniego zabezpieczenia jako strona procesowa, jak i też w dalszej perspektywie nie będą poczuwać się do żadnych ograniczeń, bo tym przestępczym wyrokiem będą się czuli zupełnie rozpasani w swej bezkarności.

Wyrok, o ile zostanie utrzymany w mocy, będzie miał charakter precedensowy dla przyzwolenia na dalsze zbrodnicze postępowanie żydów przeciwko Polakom. Przykładów na to jest bez liku. To nie tylko Schudrich, Daniels czy idiotki reprezentujące na portalach społecznościowych żydowski terror, są przestępcami, którzy powinni być bezwzględnie ścigani.

To nie tak dawno temu żydowska fundacja „Ruderman Family Foundation” otwarcie wzywała na Internecie do »holokaustu na Polakach«, a żadnego obrażonego sądu czy prokuratora w całej Polsce nikt nie znalazł.

Sąd i prokuratura, organizacje, które są odpowiedzialne za oskarżenie i wyrok łamiące prawa człowieka — na szubienicę!

 

Red. Gazeta Warszawska

+

 

( JTA ) — Dwóch ultranacjonalistów w Polsce zostało skazanych na karę więzienia w związku z wiecem w 2016 roku, na którym śpiewano o wieszaniu „syjonistów”.

Jeden z uczestników wiecu w Białymstoku otrzymał 12 miesięcy kary – niezwykle surową karę za takie przestępstwo w Polsce – przez Trybunał Karny w Warszawie w środę, poinformował Onet w czwartek. Sąd wymierzył drugiemu uczestnikowi rajdu karę sześciu miesięcy w zawieszeniu. Oskarżeni nie zostali wymienieni w polskich mediach.

Oskarżony, który otrzymał surowszy wyrok, prowadził na wiecu okrzyki o tym, jak „syjoniści będą wisieć na drzewach zamiast na liściach”, podczas wiecu, który zawierał także antymuzułmańskie pieśni, powiedział sąd. Pieśni uznano za rasistowskie podżeganie do przemocy.

 

Żydzi wzywają do ”holocaustu” - ludobójstwa - na Polakach(Okupacja żydowska w Polsce)Żydzi wzywają do ”holocaustu” na Polakach – taki jest oczywisty, jasny przekaz filmu Ruderman`a. - Żydzi wzywają do ludobójstwa na Polakach! Żydowski film pt. „I will go to jail” firmowany przez Fundację ...Created on 22 February 2018

 

Read more ...
  1.   4 Comment
  2.   3141 Views
  Hgcvbbjjhv — KILL THEM ALLL.!!!!!!!!!! POWIESIĆ THEM ALL .!!!!!!!!!! ZDRAJCÓW POLSKIEJ RACJI STANU tj: PACHOŁKÓW "sędziów" , ŚCIERWA prawników , i WSZELKICH semitów NA POLSKIEJ ZIEMI KILL THEM ALL. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
  8 — Jaki "sąd", to czerwone scierwa, ROBACTWO stawiające się ponad prawem a w tych dewianckich umysłach sniących o "narodzie wybranym" się zaspokajają. Dobrze że Auschwitz jeszcze stoi bo oni tam wszyscy WRUCĄ.!!! Daj Boże.!! Wolna PALESTYNA i WOLNA POLSKA.!!!!...
  8 — To nie "sąd", to kurwy i czerwone ściera i stawiają się ponad prawem a tych zawszonych "umysłach" funkcjonuje myślenie że są "narodem wybranym" dobrze ze Auschwitz jeszcze stoi bo ci wybrani tam trafią - daj Boże.!!!...
  1.   1 Comment
  2.   3744 Views
  On — Zginęły żydowski "sąd", czeba usuwać tego typu osoby z KASTY!!, WOLNA POLSKA,WOLNA PSLESTYNA.!!!...

"Wbrew terrorowi. Upamiętnienie Antoniego Kenigsmana zamordowanego za ratowanie Żydów"

+

”Ratowanie” żydów w czasie IIWS było sprzeczne z polskim interesem narodowym, a bluźniercze względem nauczania Kościoła Świętego. Upamiętnienie jest ponad to propagowaniem żydowskiego rasizmu i polskiego upodlenia, bo polskie życie jest mniej warte niż życie żyda.

Rzuca się w oczy gorliwość kleru synagogi posoborowej w akcji podcierania żydów. Obecny na upamiętnionemu biskup gorliwie zamknął kościoły – w trakcie „pandemii” a tu gorliwie modli się z parchem żydowskim.

Przypominamy kolejny raz, że wspólne modlitwy katolików z żydami skutkują exkomuniką – Reguły Świętych Apostołów.

Read more ...

FORMER POLISH PM KACZYNSKI MEETING WITH AMBASSADOR
2009 January 12, 16:57 (Monday)
09WARSAW33_a
CONFIDENTIAL
CONFIDENTIAL

In the metadata of the Kissinger Cables this field is called 'Previous Handling Restrictions'.

Cablegate does not originally have this field. We have given it the entry 'Not Assigned'.


Citations for acronyms used are available here." data-hasqtip="true" oldtitle="Handling Restrictions" title="" style="box-sizing: inherit; background: transparent; color: rgb(33, 107, 124) !important; text-decoration: none; font-size: 10pt !important; cursor: pointer; padding: 0px 1px; margin-top: 2px; margin-left: 2px; display: inline-block;">Handling Restrictions
-- Not Assigned --
8046
-- Not Assigned --
TEXT ONLINE
-- Not Assigned --
TE - Telegram (cable)
-- N/A or Blank --

-- N/A or Blank --
-- Not Assigned --
-- Not Assigned --


1. (C) PODSUMOWANIE: 9 stycznia podczas spotkania z ambasadorem przytłumiony i refleksyjny Jarosław Kaczyński – były premier i obecny przewodniczący opozycyjnej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – scharakteryzował kartę amerykańsko-gruzińską jako ważne wydarzenie, biorąc pod uwagę niepewną sytuację polityczną Gruzji. Kaczyński wyraził zaniepokojenie słabą reakcją UE na odradzającą się Rosję, zauważając, że starania premiera Tuska o zaangażowanie Rosji – i Niemiec – nie przyniosły żadnych rezultatów. W sporze gazowym Ukraina-Rosja przekonywał, że „Polska nie miałaby żadnego gazu”, gdyby dziś działał gazociąg Nordstream. Kaczyński wydawał się być przekonany o perspektywach powrotu jego partii do władzy, twierdząc, że jego partia wyciągnęła cenną lekcję. Kaczyński powiedział, że jest „pewny” że Sejm uchwali ustawę o odszkodowaniach za konfiskaty z czasów II wojny światowej i okresu komunizmu w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat. KONIEC PODSUMOWANIA. 
 
2. (C) Ambasador zaznaczył, że rok 2009 jest rokiem ważnych rocznic, w tym 90. rocznicy polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych, 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, 50. rocznicy Programu Wymiany Edukacyjnej Fulbrighta oraz 20. rocznica upadku komunizmu. Kaczyński powiedział, że program Fulbrighta był ważny, ponieważ oferował polskim naukowcom i intelektualistom dostęp do myśli zachodniej. Zauważył, że jego kierownikiem pracy doktorskiej był Fulbrighter. Wyraził wdzięczność za stałe wsparcie USA w trudnych latach rządów komunistycznych. Kaczyński wyraził nadzieję, że prezydent elekt Obama odwiedzi Polskę w 2009 roku. OBAWY O ROSJĘ
 
3. (C) Kaczyński zapytał o status planów USA podpisania dwustronnej karty z Gruzją. Powiedział, że nawet jeśli jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, karta jest ważnym wydarzeniem, biorąc pod uwagę niepewną sytuację polityczną Gruzji. Podkreślił potrzebę okazania dwustronnego wsparcia, zwłaszcza wobec braku poparcia w NATO dla członkostwa Gruzji oraz zawieszenia przez UE niektórych działań w Gruzji. Kaczyński powiedział, że polityka Rosji wobec Gruzji i Ukrainy jest jasna dla wszystkich. Podkreślił wagę utrzymania silnego NATO i wyraził obawę, że „słabnąca pozycja” UE wobec Rosji postawi wkrótce Polskę w trudnej sytuacji. Chcemy, żeby UE była silna, powiedział, ale wolelibyśmy, żeby UE miała „nieco inną strukturę”. 
 
4. (C) Kaczyński powiedział, że uspokoiły go wybory prezydenta-elekta Obamy na najwyższe stanowiska w bezpieczeństwie narodowym, zauważając, że oświadczenia złożone podczas kampanii „wzbudziły pewne wątpliwości”. Jest teraz jasne, powiedział Kaczyński, że polityka nowej administracji będzie się mieścić w „normalnym wahaniu”. Kaczyński powiedział, że ostatnie wydarzenia w rosyjskiej polityce zagranicznej dowiodły zalet wysiłków jego rządu na rzecz wzmocnienia stosunków polsko-amerykańskich. Kaczyński powiedział, że jasno określaliśmy naszą politykę wobec Rosji i Niemiec, „i mieliśmy rację”. Natomiast starania premiera Tuska o zaangażowanie Rosji i Niemiec „nie przyniosły pozytywnych rezultatów”. Skrytykował „politykę historyczną” Tuska wobec Niemiec. Po cichu argumentował, że gdyby rurociąg Nordstream działał dzisiaj, „Polska nie miałaby gazu”. OBRONA PRZECIWRAKIETOWA
 
5. (C) Światowy kryzys gospodarczy „skomplikował” sytuację obrony przeciwrakietowej – powiedział Kaczyński, zauważając, że jego brat bliźniak, prezydent Lech Kaczyński, „martwił się brakiem pewności” w rozmowach z prezydentem. wybrać Obamę. Kaczyński powiedział ambasadorowi, że jego rząd ma ambitne plany zakupu technologii przeciwlotniczej i przeciwrakietowej ze Stanów Zjednoczonych. Ze względu na mocną złotówkę, powiedział Kaczyński, to, co zamierzamy kupić, znacznie wykracza poza to, co było w umowie. „To było drogie, ale nasze przewidywania wskazywały, że było nas na to stać”. Wskazując, że „w polityce wszystko jest możliwe”, Kaczyński zasugerował, że przyszły rząd PiS będzie realizował kosztowną agendę zakupową. POLITYKA KRAJOWA
 
6. (C) Kaczyński zauważył, że polityka rządu Tuska była „w zasadzie identyczna” z polityką jego rządu, ale inaczej jest przedstawiana przez media. „Ataki na nas (PiS) były absolutnie bezpodstawne. Mimo to nauczyliśmy się cennych lekcji, które nas gdzieś zaprowadzą”. Poinformował, że PiS jest bliski zakończenia prac nad nową platformą partyjną, która zostanie zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu na zjeździe PiS WARSZAWA 00000033 002 OF 002 w Nowej Hucie. Potwierdził, że program skupi się w dużej mierze na światowym kryzysie gospodarczym. (Uwaga: PiS zaprezentował w Sejmie 9 stycznia zapowiedź kryzysu gospodarczego; jego główne punkty to wzrost wydatków dla biednych, niższy VAT na żywność, lepsza absorpcja funduszy unijnych oraz wsparcie rządu dla rynku kredytów mieszkaniowych. Zauważył, że prezydent Kaczyński słyszał pesymistyczne doniesienia podczas swoich grudniowych wizyt w Korei Południowej, Mongolii, Japonii i Kazachstanie. Kaczyński wyraził ulgę, że Polska nie została mocno dotknięta kryzysem gospodarczym. RESTITUCJA WŁASNOŚCI PRYWATNEJ
 
7. (C) W odpowiedzi na pytanie Kaczyński powiedział, że jest „pewny”, że Sejm uchwali ustawę o odszkodowaniach za konfiskaty z czasów II wojny światowej iz czasów komunizmu. „Ustawa zostanie przyjęta. Decyzja już zapadła. Nie będzie kwestionowana przez nikogo, kto ma wpływ na polską politykę. To tylko kwestia czasu” – powiedział Kaczyński. Wyjaśnił, że jeśli ceny akcji spadną, rząd nie będzie w stanie wygenerować niezbędnych środków z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Kaczyński zastanawiał się głośno, czy 20% rekompensaty przewidziane w obecnym ustawodawstwie będzie uważane za „satysfakcjonującą odpowiedź”. Zaznaczył, że jako premier słyszał wiele stanowisk od zainteresowanych grup żydowskich. Kaczyński powiedział, że lepiej byłoby osiągnąć porozumienie z organizacjami żydowskimi przed uchwaleniem ustawy, ale przyznał, że takie podejście może zająć od dwóch do trzech lat. KRYZYS W GAZIE
 
8. (C) Na zakończenie spotkania Kaczyński wyraził zaniepokojenie sytuacją w Gazie, pytając retorycznie o ostateczny cel Izraela. Opisał reakcję Izraela jako „dość drastyczną”, zauważając, że wzbudziła emocje w całym świecie arabskim. Zwrócił uwagę, że w czasie okupacji hitlerowskiej pod Warszawą istniała rozległa sieć tuneli. Nawet z 50, 000 wojskowych i policyjnych (i bez ograniczeń dotyczących represji i masowych zabójstw), naziści nie byli w stanie zapobiec budowie tuneli. Kaczyński powiedział, że każda izraelska próba powstrzymania Hamasu przed budowaniem tuneli będzie „porażką”. „Obserwujemy ten konflikt z bardzo poważnym niepokojem”. KOMENTARZ
 
9. (C) Ponad rok po przegranej PiS w przedterminowych wyborach w listopadzie 2007 r. Kaczyński nieprzerwanie przeprowadza sondaże jako jeden z najmniej popularnych i najmniej zaufanych polityków w Polsce. Prawicowi komentatorzy wezwali Kaczyńskiego do ustąpienia ze stanowiska przewodniczącego partii, argumentując, że powstrzymał PiS przed wymyślaniem się na nowo. Pod koniec ubiegłego roku Kaczyński podobno poszedł w odosobnienie, aby opracować nową platformę partyjną. Podczas spotkania z Ambasadorem Kaczyński przekazał poczucie cichego zaufania, szczególnie w stosunku do swojej partii” perspektywy powrotu do władzy. W przeciwieństwie do telewizyjnego ognistego potępienia polityki gospodarczej premiera Tuska zaledwie kilka godzin wcześniej, Kaczyński był łagodny (tak bardzo, że nawet tłumacz miał trudności z jego słyszeniem) i refleksyjny. Podczas gdy wyraźnie nasłuchiwał, Kaczyński często wpatrywał się kontemplacyjnie w dal, unikając bezpośredniego kontaktu wzrokowego. ASZE
 
 
 
 
Content
Raw content
Metadata
Print
Share
Show Headers
 
1. (C) SUMMARY: In a January 9 meeting with the Ambassador, a subdued and reflective Jaroslaw Kaczynski -- former Prime Minister and current chair of the opposition Law and Justice (PiS) party -- characterized the U.S.-Georgia charter as an important development given Georgia's precarious political situation. Kaczynski expressed concern about the EU's weak response to a resurgent Russia, noting that PM Tusk's efforts to engage Russia -- and Germany -- had not yielded any results. On the Ukraine-Russia gas dispute, he argued that "Poland would not have any gas" if the Nordstream pipeline were in operation today. Kaczynski seemed confident about his party's prospects for returning to power, stating that his party had learned valuable lessons. Kaczynski said he was "certain" that the Sejm would pass legislation on compensation for WWII and Communist-era confiscations within the next two or three years. END SUMMARY.
 
2. (C) The Ambassador noted that 2009 is a year of important anniversaries, including the 90th anniversary of Polish-U.S. diplomatic relations, the 70th anniversary of the beginning of WWII, the 50th anniversary of the Fulbright Educational Exchange Program, and the 20th anniversary of the fall of communism. Kaczynski said the Fulbright Program had been important because it offered Polish academics and intellectuals access to Western thought. He noted that his dissertation director had been a Fulbrighter. He expressed gratitude for constant U.S. support during the difficult years of communist rule. Kaczynski expressed hope that President-elect Obama would visit Poland in 2009. CONCERNS ABOUT RUSSIA
 
3. (C) Kaczynski asked about the status of U.S. plans to sign a bilateral charter with Georgia. Even if only a temporary solution, he said, the charter is an important development given Georgia's precarious political situation. He stressed the need to show bilateral support, particularly given the lack of support within NATO for Georgian membership and the EU's suspension of some of activities in Georgia. Russia's policy on Georgia and Ukraine is clear for all to see, Kaczynski said. He stressed the importance of maintaining a strong NATO and expressed concern that the EU's "weakening position" vis-a-vis Russia would soon put Poland in a difficult position. We want the EU to be strong, he said, but would prefer if the EU had a "slightly different structure."
 
4. (C) Kaczynski said he had been reassured by President-elect Obama's picks for top national security positions, noting that statements made during the campaign had "raised some doubts." It is now clear, Kaczynski said, that the new administration's policy will be within the "normal swing of the pendulum." Kaczynski said recent developments in Russia's foreign policy had proven the merits of his government's efforts to strengthen U.S.-Polish relations. We were clear on our policy toward Russia and Germany, Kaczynski said, "and we were right." In contrast, PM Tusk's efforts to engage Russia and Germany had yielded "no positive results." He criticized Tusk's "historical policy" with respect to Germany. He quietly argued that, were the Nordstream pipeline in operation today, "Poland would not have any gas." MISSILE DEFENSE
 
5. (C) The global economic crisis had made the Missile Defense situation "more complicated," Kaczynski said, noting that his twin brother, President Lech Kaczynski, had been "worried about the lack of certainty" in talks with President-elect Obama. Kaczynski told the Ambassador that his government had had ambitious plans to purchase anti-aircraft and anti-missile technology from the United States. Because of the strong zloty, Kaczynski said, what we intended to purchase went far beyond what was in the agreement. "It was expensive, but our predictions indicated we could afford it." Pointing out that "anything is possible in politics," Kaczynski hinted that a future PiS government would pursue an expensive procurement agenda. DOMESTIC POLITICS
 
6. (C) Kaczynski noted that the Tusk government's policies were "essentially identical" to the policies of his government, but are portrayed differently by the media. "The attacks on us (PiS), were absolutely groundless. Still, we have learned valuable lessons that will take us somewhere." He reported PiS was close to completing work on a new party platform, to be unveiled later this month at the PiS party WARSAW 00000033 002 OF 002 congress in Nowa Huta. He confirmed the program would focus to a large extent on the global economic crisis. (NB: PiS presented a preview of its economic crisis in the Sejm January 9; its main points include increased spending for the poor, lower VAT on food, better absorption of EU funds, and government support for the residential mortgage market.) He noted that President Kaczynski had heard pessimistic reports in his December visits to South Korea, Mongolia, Japan, and Kazakhstan. Kaczynski expressed relief that Poland had not been strongly hit by the economic crisis. PRIVATE PROPERTY RESTITUTION
 
7. (C) In response to a question, Kaczynski said he was "certain" that the Sejm would pass legislation on compensation for WWII and Communist-era confiscations. "The law will be adopted. The decision has already been made. It will not be questioned by anyone who has influence in Polish politics. It's only a matter of timing," Kaczynski said. If stock prices drop, the GoP would not be able to generate the necessary funds from privatization of large-scale state-owned enterprises, he explained. Kaczynski wondered aloud whether the 20% compensation envisioned in the current legislation would be considered "a satisfactory response." He noted that as PM he had heard a wide range of positions from concerned Jewish groups. Kaczynski said it would be better to reach agreement with Jewish organizations before passing legislation, but conceded such an approach might take two-to-three years. GAZA CRISIS
 
8. (C) As the meeting concluded, Kaczynski expressed concern about the situation in Gaza, asking rhetorically about Israel's ultimate goal. He described the Israeli response as "quite drastic," noting that it had stirred emotions throughout the Arabic world. He pointed out that there had been a vast network of tunnels under Warsaw during the Nazi occupation. Even with 50,000 military and police (and no restrictions on repression and mass killings), the Nazis had not been able to prevent the contruction of tunnels. Any Israeli attempt to keep Hamas from building tunnels will "be a failure," Kaczynski said. "We are watching this conflict with very grave concern." COMMENT
 
9. (C) More than a year after PiS's defeat in November 2007 early elections, Kaczynski continually polls as one of Poland's least popular and least trusted politicians. Right-wing commentators have called on Kaczynski to step down as party chair, arguing that he has kept PiS from reinventing itself. Late last year, Kaczynski reportedly went into seclusion to draft a new party platform. In his meeting with the Ambassador, Kaczynski conveyed a sense of quiet confidence, particularly on his party's prospects for returning to power. In contrast to his televised fiery condemnation of PM Tusk's economic policy on the floor of the Sejm only hours before, Kaczynski was soft-spoken (so much so that even his interpreter had difficulty hearing him) and reflective. While he was clearly listening, Kaczynski frequently gazed contemplatively into the distance, avoiding direct eye contact. ASHE

Wysypali gruz przed ambasadą Izraela. Młodzież Wszechpolska odpowiada Gminie Żydowskiej

Atmosfera wokół zablokowania przez Sejm roszczeń o mienie bezspadkowe gęstnieje. Najpierw Młodzież Wszechpolska wysypała gruz przed ambasadą Izraela, teraz kłóci się w internecie z Gminą Żydowską w Warszawie.

"Młodzież Wszechpolska wysypała tonę gruzu. Potem ostro odpowiedziała Gminie Żydowskiej Źródło: PAP, Facebook"

+

Żaden gruz czy choćby jeden kamień żydom się nie należy, bo oni mają jedynie długi wobec Polaków. Poza tym, o tym, co się żydom należy lub nie, decydują Polacy, a nie żydzi. Bo żydzi są w Polsce na statusie przejezdnych i prawa własności nie mają. Jeżeli więc żydom coś się należy, to jedynie pałą po łbach.

To też, to przekomarzanie się MW z żydami o to, czy w Warszawie pozostał tylko gruz „OTO WASZE MIENIE" -  (który był własnością żydowską) czy kamienice, jest bardzo błędne, ale dobre i to. Na bezrybiu i rak ryba. Polacy zaczynają być całkowicie politycznie nieobecni w Polsce.
 
Red. Gazeta Warszawska
 
PS Przedmiot i charakter wpisu gminy żydowskiej (poniżej) wskazuje wyraźnie, że żydzi, typowo dla nich, stoją zawsze po antypolskiej stronie każdego konfliktu. Może polskiemu naiwniactwu otworzą się w końcu oczy.
 
+
 
Spór rozgorzał tuż po tym jak Sejm przyjął ustawę blokującą roszczenia o mienie bezspadkowe. "Procedowana zmiana ustawy w rezultacie uniemożliwi zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę. To niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami" - napisała w reakcji na decyzję posłów Ambasada Izraela w Polsce.
Wpis nie przypadł do gustu Młodzieży Wszechpolskiej - działacze nacjonalistycznej organizacji - na znak protestu - wysypali pod ambasadą Izraela w Warszawie tonę gruzu. "Żeby była jasność: nie należy im się nic, nawet cegiełka. Ale postanowiliśmy wyjść naprzeciw i dać całość roszczeń, o które mogliby zabiegać, wysypując tonę gruzu pod ambasadą Izraela. Troszkę przekroczyliśmy wartość tego, co zostało po wojnie, ale to nic - reszty nie trzeba" - czytamy w poście na Facebooku.
 
Oburzona sytuacją jest Gmina Żydowska, która wydała oświadczenie. Organizacja oczekuje od prezydenta Polski oraz polskiego rządu stanowczej reakcji i potępienia działań urągających pamięci milionów Żydów.
Zobacz też: Konflikt polsko-izraelski. Prof. Dudek: Czeka nas kryzys

Konflikt polsko-izraelski. Oświadczenie Gminy Żydowskiej, riposta MW

"Liczymy, że państwowe organy - policja i prokuratura - dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić okoliczności wysypania gruzu pod ambasadą Izraela i surowo ukarzą organizatorów tej haniebnej akcji. Nie bądźmy obojętni!" - przekazuje Gmina Żydowska. Po kilku godzinach ponownie głos zabrała Młodzież Wszechpolska.
 
"Wy również jesteście oburzeni? My - owszem. Oburza nas buńczuczność tego środowiska. Oburza nas oskarżanie Polaków o udział w Holocauście. Oburzają nas roszczenia o mienie, które nijak im się nie należy" - napisali działacze.
"Oburza nas poczucie bezkarności, napędzane tolerowaniem powyższych, przymykaniem oka przez Świat na zbrodnie dokonywane na Palestyńczykach i rabunkową politykę. To doprawdy oburza" - dodali we wpisie.
 
 

Gmina Żydowska w Warszawie

 

 


Reakcja Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie na rozsypanie przez Młodzież Wszechpolską gruzu przed Ambasadą Izraela.

Warszawa, 1 lipca 2021 roku

Stanowisko Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie
w sprawie wysypania gruzu przez Młodzież Wszechpolską
przed Ambasadą Izraela w Warszawie

Jesteśmy oburzeni wczorajszymi wydarzeniami, które miały miejsce przed Ambasadą Izraela w Warszawie. Uważamy, że wysypanie przez Młodzież Wszechpolską gruzu przed Ambasadą Izraela w Warszawie i ustawienie tablicy z napisem „OTO WASZE MIENIE" to pierwsze, realne i niepokojące skutki prac nad nową ustawą blokującą roszczenia o mienie pozostałe po wymordowanych polskich Żydach.

Oczekujemy stanowczej reakcji Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz przedstawicieli polskiego rządu i potępienia działań urągających pamięci milionów Żydów - polskich obywateli, którzy zginęli w czasie drugiej wojny światowej.

Czy o wywołanie takich skutków chodziło twórcom nowej ustawy i posłom, którzy przyjęli ją w sejmie 24 czerwca 2021 roku? Chcemy wierzyć, że nie.

Liczymy, że państwowe organa - policja i prokuratura - dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić okoliczności wysypania gruzu przed Ambasadą Izraela i surowo ukarzą organizatorów i wykonawców tej haniebnej akcji.

Nie bądźmy obojętni!

Zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie:

Lesław Piszewski - przewodniczący

Anna Bakuła-Wasilewska

Anna Dodziukvan Kooten

Elżbieta Magenheim

Grażyna Majer

 

 
 
 
 
https://wiadomosci.wp.pl/wysypali-gruz-przed-ambasada-izraela-mlodziez-wszechpolska-odpowiada-gminie-zydowskiej-6656676783962656a
  1.   3 Comment
  2.   3114 Views
  tfdwfvvbnk — gruz przed ambasadą izraela, NAPRAWDĘ NAJWZPALNIEJSZA AKCJA, PR, RKAZ TRAFIONY W SAMĄ DZIESIĄTKĘ.!!!! CZEBA NA WIĘCEJ TAKICH AKCJI.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA TYLKO DLA POLAKÓW, NIE DLA semitòw i WSZELKIEGO TEGO TYPU ŚCIERW. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!......
  Judohuj — BRAWO Młodzież Wszechpolska.!!!! WSPANIAŁA AKCJA POCHWALAM i WSPIERAM.!!!!! WOLNA PALESTYNA i WOLNA POLSKA OD NAZIZMU i FASZYZMU syjonistów i judo-bolszewków.! '!!!!!...
  Jan — Wspaniała akcja i Wspaniałe Hasła!!!, czeba więcej takich akcji jak ta z gruzem, czeba głośno mówić o chciwości juden, o długach juden wobec Polski i ze polska NIGDY NIE BEDZIE "żydowską republiką polską"!!!! WOLNOŚĆ DLA PALESTYNY.!!!...