„Nasi chłopcy” – taki tytuł nosi wystawa, która rzekomo miała opisywać losy mieszkańców Pomorza przymusowo wcielonych do Wehrmachtu. Dominują jednak głosy, że ukazuje ona Wehrmacht jako armię stworzoną z ludzi różnych narodowości, w tym Polaków. Przeciwnicy ekspozycji żądają jej usunięcia i podkreślają, że za pieniądze podatników szkodzi się Polsce oraz naszej polityce pamięci.

Read more ...
  1.   1 Comment
  2.   864 Views
  Maria Flis — "– To jest świat postawiony na głowie, jaki tak naprawdę tylko Niemcy potrafią wymyślić – wskazał poseł Kacper Płażyński." Panie pośle od dawna wiadomo, kto zarządza "tym światem": była umowa między żydami a niemcami: my zdejmiemy odium świata z was, a wy zapłacicie nam odszk......

Intro

 

WSIiZ to jedna z największych niepublicznych uczelni w Polsce południowo-wschodniej.  Stawiamy na nowoczesność, innowacyjność i międzynarodowość. Zdobądź praktyczne wykształcenie – dołącz do nas i stań się częścią społeczności z ponad 50 krajów!
 
Page · University
 
ul. Sucharskiego 2, Rzeszów, Poland
 
+48 17 866 11 11
 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
wsiiz_rzeszow
 
WSIiZ w Rzeszowie
 
PODCASTY WSIiZ
 
wsiiz_rzeszow
 
wsiiz
 
wsiz.edu.pl/rekrutacja/dla-kandydata
 
https://www.facebook.com/WSIiZwRzeszowie/
Read more ...

Ogromny pożar w Siemianowicach Śląskich. Kłęby dymu pojawiły się nad miastem w poniedziałek, 14 lipca. Doszło do pożaru hali przy ul. Chemicznej. Na miejscu z pożarem walczyło około stu strażaków. Pożar udało się opanować ok. godz. 20:30. Zobaczcie zdjęcia i wideo.

Pożar hali w Siemianowicach Śląskich 

Aktualizacja 14 lipca, godz. 21:15

Najnowsze informacje dotyczące sytuacji na miejscu zdarzenia

W rejon zdarzenia przybył wojewoda śląski Marek Wójcik, a także prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech. Podczas briefingu prasowego przekazali najważniejsze informacje.
Read more ...

 

Tak z lewa, jaki z prawa wszyscy interpretują po swojemu wartość, zasadność tej ekspozycji oraz jej „akcentów”, 
lub brak tego wszystkiego, absurd, nienawiść wymierzona w Polskę, zło wszelkie.

Obie strony mają swoje racje, a pospólstwo słucha tych bredni z otwartymi oczami.

Nikt jednak nie sięga głębiej, mianowicie nikt nie zauważa, że wielkie miasta polskie są mini państwami,
są częścią nowego podziału dzielnicowego Polski, która nawet wśród oszczędnych historycznych ocen była przekleństwem dawnej Polski.

I w tym jest problem.


Nie wolno było dopuścić do tego, aby podział dzielnicowy Polski był powtórzony, ale tak się stało.
O ile proces takiego podziału dzielnicowego postępował stopniowo i stopniowo wykazywał tego negatywne skutki:

Warszawa stała się jaczejką żydowstwa, Wrocław, Szczecin, Gdańsk przekształcono w kraje związkowe niemiec.

Taki jest stan faktyczny!


Problem ten narasta, kaczyści krytykują KO czy PO, ale mieli 8 -10 lat władzy a z tym problem nic nie zrobili.
Teraz PiS pcha się do władzy, możliwe, że łatwo wróci do sterów Państwa,

ale nic się nie zanosi na to, że dzielnicowość obecnej Polski będzie zlikwidowana.

I to jest problem, widmo naszej zagłady.

 

Red. Gazeta Warszawska

 

 

Sprzeciwiamy się niesprawiedliwym i powierzchownym ocenom pojawiającym się w przestrzeni publicznej w związku z wystawą „Nasi chłopcy. Mieszkańcy Pomorza Gdańskiego w armii III Rzeszy” - wyłącznie ze strony osób, które nie zapoznały się ani z samą ekspozycją, ani z jej kontekstem historycznym i edukacyjnym. Ubolewamy nad tym, że narracja wokół wystawy bywa wykorzystywana instrumentalnie dla doraźnych celów politycznych.

Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Muzeum Gdańska oświadcza w związku z wystawą czasową "Nasi Chłocy", że wystawa została przygotowana we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie. To efekt pracy zespołu historyków i muzealników, którzy od lat zajmują się dokumentowaniem złożonych losów mieszkańców Pomorza i innych ziem wcielonych do III Rzeszy. Celem wystawy jest pokazanie tragicznego losu ludzi, którzy po 1939 roku znaleźli się pod brutalnym przymusem - wpisani na Volkslistę, powoływani do Wehrmachtu pod groźbą represji wobec siebie i swoich rodzin.

Tytuł „Nasi chłopcy” nie jest przypadkowy. Dotyczy on setek tysięcy osób - synów, braci i ojców z pomorskich rodzin. Zostali oni postawieni w sytuacji bez wyboru. Nasza wystawa pokazuje ich w sposób daleki od czarno-białych ocen.

Dalszy ciąg artykułu pod Kalendarzem Wydarzeń
Polecamy wydarzenia w Gdańsku
Read more ...
  1.   1 Comment
  2.   774 Views
  Annimars — Polacy nie chcą haniebnej wystawy „Nasi chłopcy” https://www.radiomaryja.pl/informacje/polacy-nie-chca-haniebnej-wystawy-nasi-chlopcy/ +++ Protest pod Muzeum Gdańska. Mieszkańcy i politycy chcą zmiany skandalicznej wystawy "Nasi chłopcy" https://niezalezna.pl/polska/protest-pod-muzeum-gdan......

   Przy okazji podpalenia w Ząbkach pisaliśmy, że podpaleń będzie więcej. To właśnie widzimy, a nie będzie temu końca. Jak widać teraz, już pali się wszystko to, co się tylko da.
Ten pożar hali jest dobrze zorganizowany, bo bez dobrego przygotowania, od wewnątrz, nie mógłby się tak szybko rozwinąć, w tej nowoczesnej, profesjonalnej hali produkcyjnej – znowu Putin.
Politycy i dziennikarze-gadacze targują się nt. jakichś spotkań Hołownii i czy zaprzysiężenie Nawrockiego się uda bez komplikacji, czy z komplikacjami. Oni tym gadactwem odwracają naszą uwagę od powagi chwili.


   A przecież Tusk nie będzie się ceregielił i jest gotowy uczynić wszystko, aby dokonać sabotażu państwa przed 6 sierpnia. On może nawet rozbić na Sejmie jakiś samolot pasażerski i tym zrobić tam autentyczne WTC 9/11, że nawet Amerykanie będą zaimponowani lub też — skromniej — podłożyć jakieś mobilne ładunki bombowe pod Sejm. Przecież w tej sprawie jest już nawet gotowiec do zamachu: Lista Nagłych Zgonów: 20190806 Brunon Kwiecień – wystarczy jedynie znaleźć jakiegoś nowego terrorystę – najlepiej antysemitę i ruskiego agenta.

   Ogromna część polskiej koterii politycznej obawia się sytuacji w Polsce po 6 sierpnia!

   Nie chodzi tu tylko o Tuska, ale winnych tego całego bałaganu ostatnich 10-20 lat, a więc i czołówka PiS Kaczyńskiego ma interes w tym chaosie, który uniemożliwi zaprzysiężenie Nawrockiego, który wygrał wybory przez niedopatrzenie i nie wiadomo co z tym zrobić. A jak nie będzie wyjścia, to może nawet dość do zamordowania Nawrockiego przed 6 sierpnia i po kłopocie.

   Chłopi stoją na wiejskich drogach, ROG na granicach zachodnich, transportowcy na wschodzie, a w Warszawie nie ma nikogo. Te akcje protestacyjne mają charakter wentylu bezpieczeństwa: rozładownie napięć w środowiskach najbardziej niezadowolonych, prowodyrów zidentyfikować i wyłapać, a zresztą ludzie, tymi jałowymi protestami, sami się zmęczą i pójdą pić wódę, albo się wieszać.

   Nie ma na co czekać, wojny, bitwy wygrywa się poprzeć opanowanie centrum, a nie peryferii.
Trzeba się zjednoczyć i dokonać marszu na Warszawę póki czas.

   Polacy muszą dokonać marszu na Warszawę celem obalenia Tuska, którego władza jest nie tylko nielegalna, ale zbrodnicza, a nawet i jest fikcyjną, bo Tusk jest premierem nie od destrukcji nawet, ale od tego, aby nic nie robić.

To jest przecież hitlerowiec, durny kołtun, który nic nie potrafi, to figurant, ale taki, który spokojnie zezwoli obcym służbom na wysadzenie Warszawy w powietrze, a nawet całej Polski.

Trzeba mu w tym przeszkodzić; marsz na Warszawę, strajk generalny.

Read more ...